POZWÓL SOBIE

WZIĄĆ PORÓD W SWOJE RĘCE

#Niezbędnik porodowy odpowie Ci na aż 51 pytań dookoła porodu (na 110 stronach).

Są one podzielone na 4 części ułożone w proces - od przygotowań aż po pierwsze dni po porodzie.


Kluczowe składniki dobrego
przygotowania
do porodu:

Rzetelna wiedza

Bez niej ani rusz! Dlatego #Niezbędnik porodowy jest oparty na aktualnych badaniach naukowych i wiedzy o najlepszych praktykach ze świata. Przy pisaniu książki korzystałam zarówno z oryginalnych źródeł badań i opracowań, jak i z mojego doświadczenia edukatorki okołoporodowej, douli i potrójnej mamy. 

Dzięki temu #Niezbędnik dostarczy Ci pełnego, życiowego obrazu porodu, porodówki itd. Zero suchej, akademickiej gadki!

Wsparcie i pozytywne nastawienie

Czy Ty też masz wrażenie, że o porodzie mówi się głównie w kategoriach ryzyka, cierpienia i zagrożenia...? Zmieńmy to! Poród to normalna, ważna część życia. A Twoje nastawienie do porodu bezpośrednio wpływa na jego przebieg - serio.

Dlatego w #Niezbędniku znajdziesz tonę dobrej energii, wiary w Ciebie i mojego wsparcia. Jestem Twoją kibicką i pomogę Ci też się nią stać.

#poTwojemu albo wcale!

No dobra, przesadzam. Nie da się WCALE nie urodzić :) Jest jednak ogrom rzeczy, na które masz w porodzie wpływ, choć może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kiedy weźmiesz poród w swoje ręce, będziesz miała znaczący wpływ na swoje doświadczenie porodowe - nawet, jeśli wydarzy się coś niespodziewanego.

Z #Niezbędnikiem pomogę Ci sprawić, żeby Twój poród był naprawdę Twój - niezależnie od tego, jak się potoczy.


Zobacz, co dokładnie znajdziesz w
#Niezbędniku porodowym 


MOC RODZENIA JEST W TOBIE.

SIĘGNIJ PO NIĄ!

Czym #Niezbędnik porodowy różni się
od innych poradników?

Nie RADZI, nie namawia. 

Pokazuje opcje i zachęca do informed decision making (podejmowania decyzji w oparciu o wiedzę). Tędy prowadzi jedyna droga do dobrego porodu po Twojemua nie po mojemu! Jasne, opowiem Ci, co jak wygląda w statystykach - ale ostateczna decyzja należy do Ciebie i należy jej się szacunek ze strony wszystkich osób, którzy Ci towarzyszą w tej drodze. 

Podchodzi do porodu HOLISTYCZNIE.

#Niezbędnik opiera się na Evidence-Based Medicine (EBM, medycynie opartej na dowodach naukowych), wiedzy z zakresu fizjologii oraz - co często pomijane - psychologii kobiet w ciąży, porodzie i połogu. Dzięki temu nie pomijam żadnego ważnego aspektu funkcjonowania kobiety w tym okresie, a Ty dostajesz kompletne źródło wiedzy.

Stawia CIEBIE w centrum.

Jesteś wolną osobą, która może świadomie decydować o tym, co się z nią dzieje. Bardzo nie chcę, żebyś tę sprawczość komuś w porodzie oddała (bo wtedy właśnie sprawy idą nie tak, jak chcemy). #Niezbędnik NIE nauczy Cię, jak być "dobrą pacjentką", pomoże Ci za to umocnić się w asertywności i postępowaniu w zgodzie ze sobą.

Dodaje mocy i podkreśla Twój WPŁYW.

Kiedy pisałam #Niezbędnik porodowy, postawiłam sobie za zadanie nie tylko dostarczyć Ci informacje niezbędne do świadomego podejmowania decyzji, ale też wesprzeć Cię w Twojej mocy i nauczyć zaufania do siebie. Przez całą książkę kibicuję Ci gorąco w Twojej drodze do dobrego porodu i pokazuję Ci Twoje obszary wpływu, bo wiem, że jest to równie ważne, co wiedza. A naprawdę niewiele osób mówi o tym, JAK WIELKI masz wpływ na poród!

Stosuje prosty język, luz, NORMALNOŚĆ. 

Nie znoszę, kiedy eksperci "popisują się" skomplikowanym językiem i wpędzają czytelnika w poczucie, że nic nie wie. Ja - przeciwnie: wierzę, że masz już w sobie wszystko, czego potrzebujesz, żeby dobrze urodzić. Ja tu jestem po to, żebyś to w sobie odnalazła i wyposażam Cię w wiedzę, która pozwoli Ci jeszcze mocniej uwierzyć w siebie. Poród to normalna sprawa - zacznijmy go tak traktować...

Stwarza przestrzeń na KAŻDY poród.

Nie oceniam i nie osądzam ludzi i ich wyborów. Propaguję powiedzenie "nigdy nie znasz całej historii". Jestem przekonana, że tylko TY możesz wiedzieć, jaki poród będzie dla CIEBIE najlepszy i nikt nie powinien Ci wmawiać, że jest inaczej. Wsparcie i wiedza, które znajdziesz w #Niezbędniku, nie zależą od tego, czy Twoje wybory będą zgodne z EBM, zaleceniami lekarza czy czyjąkolwiek opinią.

Czy #Niezbędnik jest dla mnie?

 • TAK, jeśli... jesteś w ciąży lub się do niej przygotowujesz i potrzebujesz jednego, rzetelnego źródła, w którym znajdziesz kompletny pakiet wiedzy niezbędnej do świadomego podejmowania decyzji dotyczących Twojego porodu - zarówno podczas przygotowań do niego, w trakcie, jak i po.
   
 • TAK, jeśli... jesteś gotowa (lub chcesz być, to wystarczy) na wzięcie w swoje ręce odpowiedzialności za swój poród i stanięcie twarzą w twarz z tym, na jak wiele rzeczy masz wpływ - na etapie przygotowań i już w trakcie porodu - wbrew temu, co pewnie do tej pory słyszałaś ("Poród to wielka niewiadoma! Lepiej oddaj się w ręce lekarza, on wie, co robi!" - nope, proszę, nie "oddawaj się" w niczyje ręce...).
   
 • TAK, jeśli... poprzedni poród zostawił Cię z poczuciem porażki / rozczarowania / niezadowolenia / braku sprawczości i kontroli - i chcesz dowiedzieć się, co tym razem możesz zrobić inaczej, żeby zwiększyć swoje szanse na poród przebiegający prawdziwie po Twojemu (nie: "dokładnie tak jak sobie wymyślisz", ale właśnie "po Twojemu", niezależnie od niespodziewanych okoliczności).
   
 • TAK, jeśli... chcesz poznać poród nie tylko od strony fizycznej, ale też psychologicznej, emocjonalnej, umysłowej, duchowej - i dowiedzieć się, jak wszystkie te obszary wpływają na siebie nawzajem i na przebieg porodu. A wpływają bardzo i pomijanie tego aspektu jest jakimś wielkim nieporozumieniem!
   
 • TAK, jeśli... potrzebujesz pozytywnego kopa, dawki dobrej energii i wsparcia, bo Ci tego brakuje w kulturze, w której poród jest traktowany jak niebezpieczne wydarzenie medyczne, a kobiety w szpitalu nadal bywają traktowane jak w latach 70. Nie wybieramy wszystkich swoich okoliczności, ale zawsze możemy wybrać swoje nastawienie - i ono może nas ochronić w potrzebie. #Niezbędnik Ci w tym pomoże.

NIE kupuj #Niezbędnika, jeśli...

 • ...wolisz, żeby ktoś inny przejął za Ciebie odpowiedzialność za poród i podejmował decyzje (choć nawet wtedy potrzebujesz wiedzy o przebiegu porodu, żeby wiedzieć, czego się spodziewać - ale wtedy będzie Cię zapewne drażnił styl #Niezbędnika)
   
 • ...masz za sobą poród, który był dla Ciebie prawdziwie dobrym, zgodnym z Tobą doświadczeniem i teraz planujesz kolejny poród, bazując na tym przeżyciu, wiedzy i nastawieniu, które już masz i dobrze znasz
   
 • ...drażni Cię mój sposób wypowiadania się albo kompletnie nie pasuje do Twojego podejścia to, co przeczytałaś na tej stronie, i dobrze Ci z tym (jeśli Cię to uwiera, to przemyśl i "przeczuj" sprawę - może właśnie to jest sygnał, że Twoja głowa ma ochotę się otworzyć na takie proaktywne nastawienie, ale coś w Tobie się tego po prostu trochę... boi?). Ja nie zupa pomidorowa, nie ze wszystkimi muszę się lubić i to jest OK :)
   
 • ...nie jesteś w stanie czytać ebooków i nie chcesz wydrukować #Niezbędnika na własną rękę (TAK, pracujemy nad papierową wersją, ale na pewno nie będzie dostępna w najbliższym czasie, niestety).
.